Artykuły 3

przez Wojciech Korzeniewski

„Mały Sopot” w Przywidzu!

W okresie międzywojennym miejscowość Przywidz nazywana była „Małym Sopotem" – Klein Zoppot nad jeziorem Mariensee, obecnie Jezioro Przywidzkie Małe i Wielkie. Gmina od lat znana jest z organizacji wydarzeń kulturalnych o zasięgu ogólnopolskim. Wójt Gminy, Marek Zimakowski za namową Wojciecha Korzeniewskiego z Fundacji Sopockie Korzenie wystąpił z inicjatywą zorganizowania w Przywidzu miejsca spotkań gwiazd estrady i fanów rocka.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Niebezpieczne Związki

W upalną sobotę, 4 lipca 2015 o godzinie 18:10 rozpoczęło się spotkanie z autorem książki "Niebezpieczne Związki Bronislawa Komorowskiego" - Wojciechem Sumlińskim, zorganizowane wspólnie przez Marka Wasaga i stowarzyszenie rockinberlin.pl e.V. w siedzibie Freies Museum Berlin przy Bülowstr. 90, w ramach cyklu spotkan "After Time In The Gallery".

Więcej...

przez Bartek Bukowski

2015 New York International Artists Violin Competition

Sara Dragan z Polski została zwyciężczynią konkursu skrzypcowego w Nowym Jorku w kategorii wiekowej 15-17 lat.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Kosmici i inni

Paweł Popławski urodził się w Szczecinie. W 1987 przyjechał wraz z rodzicami do Berlina, gdzie studiował dyrygenturę w Wyższej Szkole Muzycznej im. Hannsa Eislera

Więcej...

przez Bartek Bukowski

"Bezkólewie"

Pierwsze czytanie sztuki Wojciecha Tomczyka "Bezkrólewie"

Więcej...

przez Bartek Bukowski

To naprawdę trudne, być człowiekiem z dwóch światów.

Marlena Maria Uziębło jest z wykształcenia germanistką, od 2008 roku wraz z mężem i grupą estradową Blue Angel występuje na scenie jako odtwórczyni piosenek Marleny Dietrich.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Kammersänger Andrzej Dobber

Der Bariton Andrzej Dobber wurde zum Hamburger Kammersänger ernannt.

Więcej...