Artykuły 3

przez Bartek Bukowski

Der kleine König - Workshop

König Maciuś ist einer der größten Kinderklassiker und wurde 1923 in Polen von Janusz Korczak verfasst.

Więcej...

przez Grzegorz Korzeniewski

Refleksja

Polska poezja z Berlina...

Więcej...

przez Bartek Bukowski

List Reduty Dobrego Imienia do dziennikarzy niemieckich

"Jesteśmy pewni, że dziennikarze niemieccy nie sprzeniewierzą się misji rzetelnego dziennikarstwa i będą pisać prawdę o Polsce, dlatego przesyłamy w załączniku informację o rzeczywistej sytuacji w naszym kraju. Równocześnie chcielibyśmy przypomnieć, że już kiedyś w Niemczech instrukcje na temat Polski były z niemieckiego ministerstwa wysyłane. Było to Ministerstwo Propagandy i Oświecenia Publicznego pod przewodnictwem doktora Goebbelsa" – podkreśla Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Stypendium im. Albrechta Lemppa 2016

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki i Literarisches Colloquium Berlin przyjmują zgłoszenia do Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2016.

Więcej...

przez Helen Lewis

Nominacje do Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego 2016

Podczas narodowych posiedzeń jury w Warszawie i Berlinie nominowano prace do Polsko-Niemieckiej Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego – Wręczenie nagród 11 maja podczas Polsko-Niemieckich Dni Mediów w Media City Leipzig w Lipsku (Saksonia)

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Wstęga Pamięci

Budujemy Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego u stóp Wawelu w Ogrodzie Pamięci Narodowej w Krakowie. Żeby pomnik mógł powstać, potrzebujemy wspólnej akcji Internautów, młodych Polaków i Polonii Światowej. Wstęga Pamięci nie powstanie bez Ciebie!

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Nowa "volksbühne berlin"

Tylko na pensje i koszty podróży Dercona i jego dyrektorki programowej Marietty Piekenbrock kosztować będą miasto Berlin 138.000 euro, a w roku kolejnym 212.000 euro. Całkiem tani ten człowiek nie jest.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Ta cisza to ja...

21.02.2016 godz.15 i godz.17 w kameralnej sali Studio (60 miejsc) Babylonu Jacek Kawalec wystąpi w monodramacie "Ta cisza to ja..." - produkcji warszawskiego teatru "Kamienica".

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Królewna Śnieżka i 77 krasnoludków

Słynna klasyczna bajka braci Grimm jako prapremiera w nowej, wesołej formie dla sceny operowej. Królewna śnieżka, biały królik, macocha i 77 małych krasnoludków, to protagoniści tej opery dla dzieci, autorstwa uzbecko-australijskiej kompozytor Eleny katz-Chermin.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Spiżowy pomnik króla Władysława Warneńczyka stanie w Bułgarii

Już niebawem w Warnie stanie spiżowy pomnik króla Władysława III Jagiellończyka zwanego Warneńczykiem - ogłosił Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie. Gipsowy model pomnika polsko-węgierskiego króla spędził prawie 40 lat w pracowni profesora Mariana Koniecznego, znanego polskiego rzeźbiarza, który mieszka i pracuje w Krakowie. Zaproszeni przez profesora pracownicy Bułgarskiego Instytutu Kultury zastali na dziedzińcu pracowni gotowy pomnik z brązu. Brakowało tylko cokołu. Po jego wykonaniu profesor Konieczny ​​planuje oficjalne przekazanie pomnika króla Włądysława III Bułgarii.

Więcej...