ZDRADA POLSKIEJ RACJI STANU przez Muzeum PW44

przez Halina Morhofer-Wojcik

Oczekiwanie, że Muzeum Powstania Warszawskiego przyczyni się do ratowania prestiżu kombatanckiego naszych kobiet walczących w Powstaniu Warszawskim 1.08.44 - 2.10.44, pozostanie daremne.

Obowiązkiem tego - jak by nie patrzeć - instytutu naukowego, funkcjonującego z pieniędzy Polaków miała być rzetelna prezentacja, względnie interwencja w razie fałszowania historii. Tymczasem odmawia się tam Powstańcom Warszawskim - grupie jeńców wojennych zgodnie z Konwencją Genewską i Haską, ich wywalczonych praw.

Polskie Kobiety - żołnierze Armii Krajowej- oficerowie Wojska Polskiego podlegającego Rządowi RP w Londynie i PPP w kraju, zarejestrowane w Stalagu XI B Fallingbostel są wystawione na zdjęciach z rejestracją na terenie byłego Obozu KZ Bergen - Belsen.

Grupa Powstańców wraz ze Sztabem Śródmieście - Północ została tu przetransportowana z obozu przejściowego w Ożarowie Maz. 7.10.44, po honorowej kapitulacji Warszawskiego Korpusu - po podpisaniu pierwszego okupacyjnego DOKUMENTU - Układu o zaprzestaniu Działań Wojennych w Warszawie, przez oficerów WP i dowódcę niemieckiego Warszawskiego Korpusu.

Układ zawiera 24 punkty - m.in. warunki pójścia do obozów jenieckich - Stalagów i Oflagów, zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Nowe wydanie

Muzeum PW44 podjęło się wznowienia książki Adama Borkiewicza "Powstanie Warszawskie 1944", pierwszego opracowania tematu.

Punktem Nr. 1 było poprawienie błędnej godziny podpisania rozejmu, wynikłej z błędu w druku: zamiast godz. 20.00 wydrukowano godz. 02.00.

Przez przeładowanie oszałamiającym materiałem zdjęciowym książka podwoiła swoją pojemność! Nie poprawiono jednak TEJ daty, uciekając się do objaśnień, w których brak profesjonalizmu i wyczucia historycznego, omamiając metodą pana K.A. Kunerta - patrz: "Rzeczypospolita walcząca": niepoprawna data, jak przed laty, że w przedmiotowej literaturze pojawiają się rozbieżności co do daty podpisania "Układu", bo ten napisał tak, a tamten napisał tak… Tak nie można pisać! Fakty są faktami, zarówno co do czasu, jak i miejsca wydarzeń. Jest to skandal i przejaw amatorszczyzny, nieodpowiedzialności historycznej, a być może celowego wprowadzania w błąd.

Jak można oczekiwać od zespołu Muzeum PW44 poprawnej prezentacji polskiej historii, kiedy jeszcze dopuścili się ingerencji w oryginalny DOKUMENT zapisany w języku niemieckim w dokumentacji Korpusgruppe von dem Bach Ia/770/4/44 HQ, den 2. Oktober 1944. Betrift: Kapitulationsvertrag Warschau:

W nowowydanej książce Adama Borkiewicza sfałszowano ten DOKUMENT, usuwając numerację trzech punktów, a za tym likwidując punkty odniesienia dla praw kombatanckich KOBIET z AK w części II, Punkty: 10, 11, 12.

Treść tych punktów jest wtłoczona w Punkt 9, a następny Punkt, to Punkt 13 - patrz: II Część "Umowy" Str. 964 i 965:

Pierwszy Apel "AKaczek" z PW 44 w obozie VI C Oberlangen po wyswobodzeniu 12 kwietnia 1945 roku przez Patrol Polskiej Dywizji Pancernej gen. S. Maczka

Schowano punkty: 10,11,12, zbagatelizowano teksty mówiące o warunkach transportowych (przez Wehrmacht), o umieszczeniu polskich kobiet w Stalagach i Oflagach, o stopniach oficerskich "AKaczek" i włączenie w przekazie miejsc i ilości pomieszczonych w obozach osób do organizacji pomocy wojennej YMCA w Żaganiu.

Bo medialnie to nie ma się rzucać w oczy!!! Jest to przestępstwo historyczne.

Zamiast bronić Polskie Żołnierki, by nie przyczepiać im statusu więźniarek obozu koncentracyjnego, Muzeum "prostuje" fakty - w czyim interesie?

Bergen - Belsen jest znane z przetrzymywania tysięcy Żydówek przeznaczonych do wymiany na prominentów niemieckich. Zwiedzający mylą tu zdjęcia i obozowe przekazy.

Punkty te są wskaźnikiem interwencyjnym do w/w wystawy.

Zdrada Muzeum Powstania Warszawskiego jest widoczna na stronie 964-965 w nowym nakładzie książki Adama Borkiewicza.

Książka ta miała być wiarygodnym źródłem informacji wojskowych...

Z poważaniem,

Dział Interwencji Historycznych - SPK Hamburg

Halina Morhofer Wojcik

morhofer-wojcik@web.de

Wróć

Wydarzenia

> Listopad 2019 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30