List do Polonii

przez Helen Lewis

Warszawa, 23 kwietnia 2018 r.

Szanowni Państwo,

W ostatnich miesiącach w wielu krajach na świecie (praktycznie na wszystkich kontynentach) pojawiło się mnóstwo nieprawdziwych i niesprawiedliwych informacji i opinii na temat Polski (fake news, manipulacje, oszczerstwa itp). Dotyczyły one głównie dwóch spraw: reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości (konflikt z instytucjami UE), a także Polski i Polaków w czasie II wojny światowej i Holokaustu (konflikt z Izraelem). Te fałszywe informacje i pomówienia były rozpowszechniane na masową skalę przez wiele mediów, instytucji, polityków itd.

W związku z tym przesyłam Państwu do wiadomości i ewentualnego rozpowszechniania poza granicami Polski dwa opracowania, które przygotowałem w ostatnich miesiącach dla polskiej organizacji pozarzą-dowej – Reduty Dobrego Imienia. Opracowania te zawierają rzetelne informacje na powyższe tematy. Są to:

1) Reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce (sądownictwo);

2) Polska i Holokaust – fakty i mity.

Powyższe opracowania są dostępne w następujących wersjach językowych:

1) Reforma wymiaru sprawiedliwości – polska i angielska;

2) Polska i Holokaust – polska, angielska, francuska, hiszpańska, niemiecka, rosyjska i włoska (wszystkie wersje są do pobrania również tutaj).

Mam nadzieję, że powyższe opracowania spotkają się z Państwa zainteresowaniem. Jeśli nie są Państwo zainteresowani tą tematyką, to przepraszam za spam. Gdyby chcieli Państwo przesłać opracowania w stosownej wersji językowej do innych osób, które mogłyby być nimi zainteresowane, to proszę to robić – nie ma tu żadnych ograniczeń. Przeciwnie, dzięki Państwa zaangażowaniu możliwe byłoby uzyskanie znaczącego efektu skali, bo poza granicami Polski żyje około 20 milionów osób polskiego pochodzenia. Opracowania te zostały przesłane do kilku tysięcy organizacji polonijnych na świecie.

Opracowania zostały też zamieszczone na stronie internetowej Reduty Dobrego Imienia (sekcja raporty) i przesłane przez tę organizację do jej stałych odbiorców (kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce i za granicą). Ponadto, zostały one rozesłane do około stu uniwersytetów i innych instytucji na świecie – głównie w krajach, gdzie znajdują się największe skupiska ludności pochodzenia polskiego, a także żydowskiego (w USA, Kanadzie, Europie, Rosji, Australii, Ameryce Łacińskiej itd). W najbliższym czasie opracowania zostaną przekazane amerykańskim i europejskim politykom i mediom. Ponadto, przesłałem je też ludziom, których poznałem osobiście podczas stypendium Fulbrighta/Humphreya w USA (2006-2007), a także w okresie mojej pracy w Komisji Europejskiej w Brukseli (2009-2015).

Pozdrowienia z Warszawy,

Konrad Szeląg

Wróć

Wydarzenia

> Lipiec 2020 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31