Przymusowe szczepienia i inne afery

przez Bartek Bukowski

 • 10.08.21 się w Niemczech Strajk kolei w transporcie towarowym i trwał do godz. 2.00 w piątek 13.08.21. Powodem strajku było zerwanie przez pracodawcę, czyli Deutsche Bahn, rozmów w sprawie nowej umowy zbiorowej.
 • Akcja policji 1 sierpnia przeciwko demonstrantom w Berlinie spowodowała interwencję specjalnego sprawozdawcy ONZ ds. tortur i innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania.
 • W Lubinie policja zagoniła pod płot dzieci które obserwowały zdarzenia koło komisariatu i kazała im tam klęczeć z rękami do góry. Wnioski wypływające z tego zajścia są przerażające.
 • Hakerzy ukradli z protokołu PolyNetwork krypto waluty o równowartości około 600 milionów dolarów.
 • Państwowa Straż Pożarna dostarczyła Nadrenii Westfalii ponad 300 profesjonalnych urządzeń do osuszania pomieszczeń. Osuszacze udostępniła Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych..
 • Polskich strażaków wysłano wraz ze sprzętem również do Grecji, gdzie pomagają w gaszeniu ciągle nowo wybuchających ognisk pożarów.
 • Około dwóm milionom ludzi w Niemczech, po opłaceniu czynszu, pozostaje na życie mniej niż ustawowo ustalone minimum socjalne. Co czwarty samotny rodzic po opłaceniu czynszu ma do dyspozycji mniej pieniędzy niż wynosi standardowe zapotrzebowanie określone w ustawie o bezrobociu.
 • RFN podwoiła swoje zyski z handlu certyfikatami CO2. Badania pojazdów elektrycznych wykazały, że ich bilans CO2 jest systematycznie fryzowany. Warto też wspomnieć że każda z tych zabawek dotowana jest przez podatnika kwotą około 20 tysięcy euro.
 • Kandydat na kanclerza RFN z ramienia partii chrześcijańsko demokratycznej i premier rządu Nadrenii Westfalii, Armin Laschet, przebywal w Warszawie na obchodach 77 rocznicy Powstania Warszawskiego.
 • Sejm przyjął nową ustawę medialną. W przyszłości koncesje na nadawanie będą przyznawane cudzoziemcom tylko wtedy, gdy "mają siedzibę lub miejsce zamieszkania na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego".
 • Berlin. Po zabójstwie pochodzącej z Afganistanu matki dwojga dzieci, znane są kolejne szczegóły zbrodni. 13 lipca podejrzani przeciągnęli ciało w walizce na kółkach między ludźmi na dworcu kolejowym Berlin-Südkreuz. Bracia dopuścili się zbrodni "z urażonego poczucia honoru", ponieważ życie siostry nie odpowiadało ich normom moralnym.
 • Federalny Minister zdrowia Jens Spahn tylnymi drzwiami wprowadza obowiązek szczepień. Znosząc niektóre obostrzenia tylko dla osób zaszczepionych, dyskryminuje się ludzi niezaszczepionych. Od października testy na koronę nie będą już refundowane.
 • Nie ustają naciski polityków na niezależną Komisję Szczepionkową, która nadal nie zaleca szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia. Przewodniczący frakcji FDP w Bundestagu Wolfgang Kubicki powiedział, że Spahna musi się odwołać. Obecnie dostępne są cztery rodzaje szczepionek przeciw Covid-19. Wszystkie przeszły te trzy fazy w rekordowym czasie. Wszystkie preparaty mają wyłącznie dopuszczenie doraźne! Szczepienie będzie akceptowane tylko wówczas, jeśli pozostanie dobrowolne.
 • Z inicjatywy Fundacji Ireny Jarockiej i Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Urzędu Miasta Gdańska odbył się Festiwal piosenki im. Ireny Jarockiej w Teatrze Leśnym w Gdańsku. Nasza relacja video.

Wróć

Aktualności

Rezolucja 2361 (2021)
Dzieci i Corona
Rocznica
Kapitol skapitulował
Meczety a intergacja

Wydarzenia

> Październik 2021 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31