Jersey City - sprawa Pomnika Katyńskiego nadal otwarta

przez James Wilson

Dziś nad ranem naszego czasu, Rada Miejska Jerse City odrzuciła rezolucję o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego po pierwszym czytaniu i wysłuchaniu uczestników posiedzenia. Drugie głosowanie odbędzie się za 3 tygodnie.
W dzisiejszym głosowaniu o przeniesieniu pomnika przeciw przeniesieniu głosowało 7, a za przeniesieniem 2 radnych.
Radny Michael Yun powiedział, że decyzja o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego oznaczałaby precedens i w konsekwencji otworzyłaby drogę do przenoszenia innych pomników.

"Szczególne podziękowania za dzisiejszy sukces dla Pani Zofii Rutkowskiej. Pani Rutkowska ma 92 lata i jest jedną z niewielu żyjących założycieli Komitetu Katyńskiego (na zdjęciu z mecenasem Plattą).

Foto: Facebook

Pomimo braku wzroku, stanęła dziś z nami w obronie Pomnika i pochowanych w nim szczątek polskich żołnierzy o których nie bała się powiedzieć dziś światu." - napisał na Facebooku mecenas Sławomir Platta.

Udało się zmobilizować Polonię, mimo usiłowań działaczy polinijnych, którzy sprawę chcieli najwyraźniej przepchać pod stołem, przy wydajnej pomocy konsula RzP.

Okazało się, że pomysłodawcy usunięcia ponika nie przedłożyli żadnych planów zagospodarowania terenu, żadnych projektów ani kosztorysów, wszystkie dane podawane były "na gębę".

Polonia zostaje na miejscu i pilnuje pomnika. Polskie władze niech pilnują lepiej porządku nad Wisłą i nie wtrącają wszędzie swoich trzech groszy, bo tylko szkodzą. Oficjalnie ogłoszony przez konsula RzP "Deal" z burmistrzem okazał się być wydmuszką dla ostudzenia nastrojów. Takich "wydmuszek" polska dyplomacja wyprodukowała od 1945 roku tysiące, o kukułczych jajach nie wspominając.

Czy sprawa pomnika w Jersey City ma szansę stać się przełomem w jednoczeniu i reorganizacji Polonii w USA?

Wróć

Aktualności

Rezolucja 2361 (2021)
Dzieci i Corona
Rocznica
Kapitol skapitulował
Meczety a intergacja

Wydarzenia

> Grudzień 2021 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31