Artykuły 1 2016

przez Bartek Bukowski

Zdrowych i spokojnych Świąt!

Wszystkim czytelnikom i sympatykom życzymy zdrowych, pogodnych Świąt i Błogosławieństwa Nowonarodzonego na cały nadchodzący rok 2017!
Redakcja Dziennika Berlińskiego

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

Amri zastrzelony pod Mediolanem

Jak poinformował dziś włoski minister spraw wewnętrznych, Anis Amri został dzisiaj nad ranem rozpoznany i w wyniku wymiany ognia zastrzelony przez włoskich policjantów w Sesto San Giovanni, niedaleko Mediolanu.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

List gończy za Amrim

Prokuratura Federalna i Federalny Urząd Śledczy proszą o pomoc w wyjaśnieniu zamachu na Jarmark Świąteczny przy Gedächtniskirche w Berlinie w dniu 19.12.2016!

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Pray for Berlin

Martwy Polak znaleziony w szoferce TIRa po zamachu na Breitscheidplatz w Berlinie zginal wskutek ran postrzalowych, nie wskutek wypadku, jak podawano pierwotnie.

 

Więcej...

przez James Wilson

Staatsstreich in Warschau gescheitert

Die Oppositionspolitiker und ihre Anhänger in Warschau versuchen, die demokratisch gewählte Regierung in Polen mit Gewalt zu stürzen. Den Ereignissen vor dem Parlamentsgebäude in Warschau ging die Blockade des Rednerpults im Plenarsaal.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

13 grudnia ... - pamiętamy!

Rozpoczęta 12 grudnia 1981 r. o północy akcja „Jodła" objęła osoby wyselekcjonowane przez KW MO w Gdańsku oraz działaczy obecnych na posiedzeniu Komisji Krajowej „S". W ciągu pierwszej doby internowanych zostało od 162 do 167 osób. Zatrzymanych przewożono do komisariatów w Pruszczu Gdańskim lub Rumi.

Więcej...

przez Helen Lewis

25 lat autyzmu polityków

16 listopada w Urzędzie Spraw Zagranicznych RFN w Berlinie (budynek dawnej centrali SED) odbyła się polsko-niemiecka konferencja partnerstw samorządowych. W podtytule imprezy czytamy: "Spotkanie polskich i niemieckich miast, powiatów i gmin z okazji jubileuszu 25-lecia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy".

Więcej...

przez Helen Lewis

11.11.1918 - das Ende und der Anfang

Vor 98 Jahren wurde Polen als unabhängiger Staat wiedergeboren. Die Unabhängigkeit wurde den Polen nicht geschenkt!

Dem 11. November 1918 gingen 120 Jahre Kampf um die Sprache, um den Glauben und um die eigene Kultur voraus.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Mam na imię Mamela

Jedyną szansą dla mnie jest bardzo drogie leczenie w Niemczech - w Magdeburgu. Nie wiem, jak skończy się moja walka… nie wiem, czy kiedyś w ogóle się skończy… Wiem tylko, że potrzebuję Waszej pomocy, by była na to jakakolwiek szansa.

Więcej...

przez Helen Lewis

Kryzys bez kryzysu - czy co?

W sobotni wieczór, 30 października o godzinie 17:00 Centrum Kongresowe Akademii Katolickiej w Berlinie wypełniło się słuchaczami. Tematem wieczoru dyskusyjnego były "Przyczyny i Skutki Kryzysu polskiego Trybunału Konstytucyjnego" (TK). Na konferencję zaprosił ambasador Rzeczypospolitej Polskiej, prof. Andrzej Przyłębski oraz Niedzielny Klub Dyskusyjny.

Więcej...