Artykuły 1 Luty 2016

przez Grzegorz Korzeniewski

Idzie nowe?

Prof. dr hab. Jerzy Eisler: "Od dłuższego czasu, nie tylko ja głoszę pogląd, że od kilkunastu lat, relacje polsko-niemieckie są najlepsze, w całej tysiącletniej historii obu państw i narodów. Uważam, że nic w tym względzie nie zmieniają pojedyncze; bzdurne, nieodpowiedzialne i tendencyjne wypowiedzi, niektórych polityków i dziennikarzy, po obu stronach Odry".

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Wojna w Zgorzelcu - Kronika

W związku z doniesieniami naszego korespondenta w Zgorzelcu / Görlitz - Mariusza Klonowskiego o niepokojących zajściach po polskiej stronie granicy i o wydarzeniach, które miały miejsce od tej pory, zamieszczamy "kronikę wydarzeń", ponieważ sprawa jest bulwersująca, a mainstream nie chce (albo nie może) sobie pozwolić na obiektywizm.

Więcej...

przez Mariusz Klonowski

Kto szkaluje weteranów Wojska Polskiego?

Z drobnego incydentu w Zgorzelcu ktoś robi dużą sprawę. Tylko dlaczego kosztem naszego weterana? Może wypadałoby najpierw sprawdzić, co rzeczywiście się stało? Od razu nasuwa się niemiła myśl - polscy weterani tak często byli we własnej ojczyźnie ofiarami niewybrednych ataków, pokazowych procesów a nawet - morderstw sądowych...

Więcej...