Artykuły 6 Kwiecień 2017

przez Helen Lewis

Mörder, Opfer und Hyänen

In den letzten Monaten ereigneten sich in den deutschen und leider auch in den polnischen Medien Exzesse, über die man nicht einfach zur Tagesordnung übergehen kann. Entgegen den Behauptungen des Angeklagten Mohamad H., war die ermordete Jolanta Kijak weder seine sexuelle Partnerin, noch seine Freundin. Der Gerichtsmediziner hat auch die Gerüchte über angebliche Schwangerschaft dementiert.

Więcej...

przez Agnieszka Wolska

Reutlingen - Update 24.04.2017

Reutlingen - nadal próbujemy (na razie w gronie polskim) przypominać tę sprawę i alarmować, że dzieciom naszej rodaczki, brutalnie zamordowanej przez syryjskiego "uchodźcę", dzieje się krzywda. Tak z niemieckiej, jak i niestety z polskiej strony. Jest wiele zaniechań, zaniedbań, a może też i zwykłego braku serca. 

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Mordercy, ofiary i szakale

W ostatnim czasie miały miejsce w niemieckich i niestety także w polskich mediach ekscesy, nad którymi nie wolno ot tak przejść do porządku dziennego. Mam nadzieję, że odszkodowania, jakie będą musieli wypłacić wydawcy córkom śp. Jolanty Kijak utkwią na długo w ich pamięci.

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

Gość z Kurii w PMK - Hamburg

W niedzielę 26 marca 2017 r. gościliśmy w naszej Misji pana dr Michaela Beckera, referenta do spraw misji obcojęzycznych w Archidiecezji Hamburskiej.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

STOP dyskryminacji Polaków!

W związku z ujawnieniem wielokrotnych prób pozbycia się polskich obywateli Unii Europejskiej, posiadających już prawo stałego pobytu, przez Urząd ds. Obcokrajowców w Bitburgu, proszę o nawiązanie kontaktu celem wystosowania wspólnej petycji do polskich placówek, aby przeciwstawiły się na płaszczyźnie politycznej tej rażącej dyskryminacji polskich obywateli.

Więcej...