Artykuły 6

przez Waldemar Biniecki

Dość obrażania Polaków!

Szokiem było dla nas, oglądających relację z marszu w telewizji i dla naszych przyjaciół uczestniczących w nim bezpośrednio, gdy globalne liberalne media podały, że w Warszawie maszerowało 60 tysięcy nazistów.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Polonijny Teatr Telewizji

Młodzi Polacy i Amerykanie, mieszkańcy Nowego Jorku, zapraszają na przedstawienie patriotyczne, które patronatem objął Senat Rzeczypospolitej Polskiej, a które odbędzie się w niedzielę, 29 października, o godz. 20:00 czasu miejscowego w Parafii Świętego Alojzego na Queensie w Nowym Jorku.

Więcej...

przez Waldemar Biniecki

Powołajmy w USA rządową fundację, która pomogłaby zbudować propolski lobbing.

Powołajmy, tak jak Węgrzy tutaj w USA, rządową fundację, która byłaby wsparciem dla budowania propolskiego lobby. Zatrudnijmy najlepszych fachowców z USA, Kanady i z Polski.

Więcej...

przez Waldemar Biniecki

IGNACY JAN PADEREWSKI

Jestem Polakiem, wiernym synem Ojczyzny. Myśl o Polsce wielkiej i silnej, wolnej i niepodległej, była i jest treścią mego istnienia.”

Więcej...

przez Waldemar Biniecki

Czekając na “dobrą zmianę”

„Jeżeli mówimy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, to koniecznie trzeba wspomnieć o ogromnym wysiłku wychodźstwa polskiego w Ameryce w czasie I wojny światowej, które dostarczyło ponad 20 tys. ochotników do Armii Polskiej we Francji, tzw. Błękitnej Armii, dowodzonej przez gen. Józefa Hallera. Żadna inna diaspora na świecie nie zdobyła się na tak niesamowity wysiłek.”

Więcej...

przez Waldemar Biniecki

Polonia - niewykorzystany potencjał dla Polski

Dzisiaj, aby utrzymać w USA polską tożsamość Polonii i budować propolski lobbing, weekendowy woluntaryzm już nie wystarcza. Trzeba sprofesjonalizować Polonię i przyciągnąć jej zaplecze intelektualne.

Więcej...

przez Waldemar Biniecki

Ted Malloch a polityka selfie i klepania po ramieniu.

Drodzy Państwo! Czas przyjrzeć się nagim faktom. Przez ostatni rok „dobrej zmiany” na kontynencie amerykańskim zostały całkowicie przejęte:
1. Kongres Polonii Amerykańskiej,
2. Kongres Polonii Kanadyjskiej,
3. Światowa Rada Polonii,
4. „Trafiono i zatopiono” mecenas Marię Szonert Biniendę,
5. Nie powstał i nie wyszedł poza „mentalność piwnicznej salki przy parafii” żaden patriotyczny projekt, który byłby rozpoznawalny co najmniej na poziomie Fundacji Kościuszkowskiej.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Polnische Start-Up-Szene

Polen ist in diesen Tagen das Partnerland bei der Hannover Messe, wo sich u.a. 20 polnische Jungunternehmen präsentieren. Systematisch und mit vielen praktischen Tipps wird die polnische Start-Up-Szene am 09.05.2017 um 18 Uhr im Polnischen Institut Düsseldorf im Rahmen der Start-Up-Woche Düsseldorf vorgestellt.

Więcej...

przez Helen Lewis

Mörder, Opfer und Hyänen

In den letzten Monaten ereigneten sich in den deutschen und leider auch in den polnischen Medien Exzesse, über die man nicht einfach zur Tagesordnung übergehen kann. Entgegen den Behauptungen des Angeklagten Mohamad H., war die ermordete Jolanta Kijak weder seine sexuelle Partnerin, noch seine Freundin. Der Gerichtsmediziner hat auch die Gerüchte über angebliche Schwangerschaft dementiert.

Więcej...

przez Agnieszka Wolska

Reutlingen - Update 24.04.2017

Reutlingen - nadal próbujemy (na razie w gronie polskim) przypominać tę sprawę i alarmować, że dzieciom naszej rodaczki, brutalnie zamordowanej przez syryjskiego "uchodźcę", dzieje się krzywda. Tak z niemieckiej, jak i niestety z polskiej strony. Jest wiele zaniechań, zaniedbań, a może też i zwykłego braku serca. 

Więcej...