Artykuły 3 2015

przez Bartek Bukowski

Nowa "volksbühne berlin"

Tylko na pensje i koszty podróży Dercona i jego dyrektorki programowej Marietty Piekenbrock kosztować będą miasto Berlin 138.000 euro, a w roku kolejnym 212.000 euro. Całkiem tani ten człowiek nie jest.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Ta cisza to ja...

21.02.2016 godz.15 i godz.17 w kameralnej sali Studio (60 miejsc) Babylonu Jacek Kawalec wystąpi w monodramacie "Ta cisza to ja..." - produkcji warszawskiego teatru "Kamienica".

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Królewna Śnieżka i 77 krasnoludków

Słynna klasyczna bajka braci Grimm jako prapremiera w nowej, wesołej formie dla sceny operowej. Królewna śnieżka, biały królik, macocha i 77 małych krasnoludków, to protagoniści tej opery dla dzieci, autorstwa uzbecko-australijskiej kompozytor Eleny katz-Chermin.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Spiżowy pomnik króla Władysława Warneńczyka stanie w Bułgarii

Już niebawem w Warnie stanie spiżowy pomnik króla Władysława III Jagiellończyka zwanego Warneńczykiem - ogłosił Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie. Gipsowy model pomnika polsko-węgierskiego króla spędził prawie 40 lat w pracowni profesora Mariana Koniecznego, znanego polskiego rzeźbiarza, który mieszka i pracuje w Krakowie. Zaproszeni przez profesora pracownicy Bułgarskiego Instytutu Kultury zastali na dziedzińcu pracowni gotowy pomnik z brązu. Brakowało tylko cokołu. Po jego wykonaniu profesor Konieczny ​​planuje oficjalne przekazanie pomnika króla Włądysława III Bułgarii.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina 2015

Wyniki XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Piotr Beczała wystąpi w Dreźnie jako Lohengrin

19 maja 2016 Piotr Beczała zadebiutuje w Semperoper w Dreźnie jako Lohengrin.

Kierownictwo muzyczne Christian Thielemann.

Obok Piotra Beczały usłyszymy m. in. w roli Elzy Annę Netrebko a w roli Friedricha von Telramund - Tomasza Koniecznego.

Więcej...

przez Wojciech Korzeniewski

„Mały Sopot” w rock&rollowym Przywidzu

To, co wydarzyło się w dniach 7-8 sierpnia br. w Przywidzu przejdzie do historii polskiego rocka. Rockblu Przywidz Festiwal zgromadził w ciągu 48 godzin wiele atrakcji i tysiące fanów rocka z kraju i zagranicy.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Instytucje kulturalne Berlina

Galerie i wystawy, Muzea, Koncerty, Teatry dramatyczne, Opery, Teatry muzyczne/Musical, Sceny kameralne, Kabarety, Polonijne zespoly teatralne, Kino, Multi-Kulti

Więcej...

przez Wojciech Korzeniewski

„Mały Sopot” w Przywidzu!

W okresie międzywojennym miejscowość Przywidz nazywana była „Małym Sopotem" – Klein Zoppot nad jeziorem Mariensee, obecnie Jezioro Przywidzkie Małe i Wielkie. Gmina od lat znana jest z organizacji wydarzeń kulturalnych o zasięgu ogólnopolskim. Wójt Gminy, Marek Zimakowski za namową Wojciecha Korzeniewskiego z Fundacji Sopockie Korzenie wystąpił z inicjatywą zorganizowania w Przywidzu miejsca spotkań gwiazd estrady i fanów rocka.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Niebezpieczne Związki

W upalną sobotę, 4 lipca 2015 o godzinie 18:10 rozpoczęło się spotkanie z autorem książki "Niebezpieczne Związki Bronislawa Komorowskiego" - Wojciechem Sumlińskim, zorganizowane wspólnie przez Marka Wasaga i stowarzyszenie rockinberlin.pl e.V. w siedzibie Freies Museum Berlin przy Bülowstr. 90, w ramach cyklu spotkan "After Time In The Gallery".

Więcej...