Artykuły 2 2020

przez Bartek Bukowski

Byli wojskowi wzywają do puczu w Hiszpanii

70 wysokich rangą byłych oficerów sił powietrznych nie zostawia suchej nitki na hiszpańskim rządzie.

Więcej...

przez James Wilson

Meczety a intergacja

Polityczny islam pracuje w Europie przy użyciu tej samej taktyki, która pozwoliła islamistom dojść do władzy w Turcji: powoli i po cichu przenikając struktury państwowe.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

102 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przypominamy film o pobycie Marszalka Józefa Piłsudskiego w Magdeburgu i jego podróży do Warszawy.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Niemcy zmieniają zasady wjazdu do kraju

Kto wjeżdża do Niemiec, ten od dzisiaj musi udać się na dziesięciodniową kwarantannę. Okres ten może zostać skrócony przez wykonanie odpowiednich testów. Oprócz tego obowiązują wyjątki dla niektórych grup zawodowych.

Więcej...

przez James Wilson

Światopogląd się kruszy - lewica i islamiści

Po morderstwach we Francji dyskutuje się , czy część lewicy bagatelizuje islamizm. Pytanie nie jest jednak, czy, tylko dlaczego.

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

Interwencja SPK - DIH Hamburg

W opisie tegorocznych obchodów 76 rocznicy Powstania Warszawskiego 44 na stronie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech spotykamy fałszywą datę zakończenia tego Powstania: napisano, że PW44 trwało do 3 października 1944.

Więcej...

przez Sławomir Hałaczkiewicz

Co ma jad pszczeli do COVID-19?

Żaden pszczelarz w Chinach nie ucierpiał jeszcze na COVID-19. Nawet w najbardziej dotkniętej prowincji Wuhan nie zanotowano wśród nich zachorowań na COVID-19, chociaż niektóre osoby miały bliski kontakt z zarażonymi.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Od soboty otwarta granica

Ograniczenia w podróżowaniu do Polski spowodowane pandemię korona-wirusa zniesiono o północy z piątku na sobotę (12/13 czerwca).

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Protesty w Niemczech

Przy okazji obostrzeń przeciętny Niemiec uświadomił sobie, co mu jest na prawdę potrzebne do życia, a z czego może zrezygnować, ale również, czym tak na prawdę jest szkoła i kim są - w znacznej większości - politycy.

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

75. Rocznica Wyzwolenia Stalagu VI C Oberlangen

Podobóz Stammlager Bad Sulza IXC uwolniło wojsko amerykańskie pod dowództwem gen. G. Pattona. Uwolnionych zostało około 400 kobiet - żołnierzy AK z rejestracją oficerską, w tym 40 ordynansek.

Więcej...