Artykuły 2 2017

przez Helen Lewis

Polska mniejszość narodowa w RFN jest faktem

"Fakt, że Polacy w Niemczech są mniejszością narodową jest bezdyskusyjny, gdyż taka deklaracja jest prawem właśnie tejże mniejszości. Absurdem byłoby, gdyby o istnieniu mniejszości decydowała większość narodowa. Wtedy nie ma miejsca na jakąkolwiek mniejszość." - Wywiad ze Sławomirem Hałaczkiewiczem - przewodniczącym zarządu Związku Polaków w Niemczech e.V.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

SMART MEANS POLAND

Man hört oft und viel über manche Veranstaltungen, hat aber nicht immer die Möglichkeit, selbst dabei zu sein. Wir haben also beschlossen, einige Fotos zu machen und mit den Ausstellern aus Polen und anderen Ländern zu sprechen, aber hauptsächlich um zu sehen, um was geht heute vor in der modernen Industrie.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Istotne postanowienia FTK

Federalny Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że również obcokrajowcom przysługują prawa podstawowe

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Leiharbeit - personal leasing

Około miliona osób w RFN zatrudnionych jest jako pracownicy najemni - Leiharbeiter. Nowa ustawa wchodząca w życie z 1 kwietnia 2017 roku ogranicza okres wynajęcia pracownika do maksymalnie 18 miesięcy. Po tym czasie pracownik musi zostać zatrudniony bezpośrednio w firmie, w której świadczy pracę, jeśli ma tam nadal pracować.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Zatrudnienie w firmach "personal-leasing"

W wywiadzie dla "Stimme" sekretarz związków zawodowych Verdi Thomas Müssig mówi o firmach personal-leasing w otoczeniu Kauflandu oraz o osobistych doświadczeniach z pewną rzeźnią.

Więcej...

przez Grzegorz Korzeniewski

Kryzysowy Zielony Tydzień 2017

Niemcy zeszli do podziemia? Na piwo za 1 euro. Rosja wyautowana. Restrykcje za Krym i zielone ludziki. Hala 18: Islam 99,6%, chrześcijaństwo 0,2%. Skromne, ładne stoiska w pokaźnej ilości. Wejście na targi: krótkie kolejki, rewizje na bramce.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Spekulant George Soros ostrzega

Na Unię Europejską idą ciężkie czasy. Szczególnie źle "jasnowidz" wróży przyszłemu prezydentowi USA.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Prezydent Duda jedzie do Izraela

16-19 stycznia 2017 roku (poniedziałek-czwartek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką złożą oficjalną wizytę w Izraelu i Palestynie.

Więcej...