Artykuły 2 2016

przez Grzegorz Korzeniewski

W Berlinie gościł profesor Tomasz Panfil

W niedzielę 4. grudnia 2016 w Niedzielnym Klubie Dyskusyjnym w Berlinie gościł profesor Tomasz Panfil, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, autor ponad stu publikacji naukowych i edukacyjnych.

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

Kłamstwo o geograficznym położeniu Auschwitz w Polsce

8  października 1939 dekretem Adolfa  Hitlera Oświęcim (Auschwitz) został wcielony do III Rzeszy. Dotychczasowe tłumaczenie o zasadności używania sformułowania „Polski obóz koncentracyjny” nie ma najmniejszego pokrycia w faktach.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Amelka potrzebuje wsparcia

Amelka cierpi na niezwykle rzadką chorobę, której leczenia w Polsce nie podjął się żaden szpital. Niestety NFZ nie refunduje leczenia za granica i zasłania się przepisami, które są tak absurdalne, że wstyd to tutaj wyjaśniać.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Prof. Dr. med. Pawel Mroczkowski im Gespräch mit Dziennik Berlinski

Magdeburg hat eine verhältnismäßig kleine polnische Gemeinschaft, es ist leider keine Gegend, die auf Polen einladend wirkt. Die Regelungen des Nachbarschaftsvertrages von 1991 werden hier nicht gelebt. Es gibt keine Option für einen Polnischunterricht für Schulkinder, keine polnische Seelsorge.

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

Polska suwerenność

To zdjęcie nie jest zrobione w dniu kapitulacji Powstania Warszawskiego. Jest wykonane 4 października 1944 ,kiedy Gen. bryg. Tadeusz Bór Komorowski w rezydencji von dem Bacha , już jako Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

Nowy Inny - Sprzeciw

Folklor jest ważnym filarem polskiej kultury i jako taki jest polską świętością, wymagającą szacunku i dystansu, wypływających z polskich tradycji patriotycznych.

Więcej...

przez James Wilson

Chamstwo w Państwie - Riposta

Z rosnącą fascynacją obserwuję triumfalny powrót pismaków GW na polonijne łamy. Przyczółki dawno zdobyte, symbole Solidarności zawłaszczone, stanowiska prawie rozdane. Aparat propagandowy znów pracuje pełną parą.

Więcej...

przez Halina Morhofer-Wojcik

Sprostowanie do programu obchodów 72 rocznicy PW

Rozkaz  o rozpoczęciu Powstania Warszawskiego 44, wydał Komendant Komendy Głównej Armii Krajowej w kraju, w Sztabie KG A.K. w Warszawie, a nie płk. Antoni Chruściel.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Polska się zbroi

Budowniczy łodzi podwodnych ze stoczni Thyssen Krupp Marine Systems robią sobie nadzieję na kolejne duże zlecenie. Polskie Ministerstwo Obrony wpisało na listę priorytetów najwyższej wagi zakup nowych łodzi podwodnych. Mają one zastąpić stare jednostki, które są nadal na służbie. Niektóre pamiętają jeszcze lata pięćdziesiąte. W 2021 roku cztery z pięciu jednostek mają być wycofane ze służby.

Więcej...

przez Helen Lewis

25. Jubiläum des Nachbarschaftsvertrages

Kurze Bilanz der letzten 25 Jahre nach der Unterzeichnung des Nachbarschafts- vertrages zwischen Polen und Deutschland.

Więcej...