Artykuły 2 Listopad 2015

przez Bartek Bukowski

Czego nie powie "Masa"?

W dniu 21.11.2015 Freies Museum Berlin gościło dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego. Tego wieczoru, po prelekcji na temat nowej książki pt. "Czego nie powie Masa o polskiej mafii", jak zwykle długo i cierpliwie autor odpowiadał na pytania zgromadzonych. Zapraszamy do oglądnięcia relacji video.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

GLOBAL CLIMATE MARCH in Berlin

Global Climate March hat gerade begonnen: 60.000 wunderbare Menschen sind in Melbourne auf die Straße gegangen! Es wird ein riesiges, globales Ereignis. Außerdem hat die Leitung der UN-Klimaverhandlungen gerade bestätigt, dass Videos von unseren Events auf einem riesigen Bildschirm abgespielt werden, während die Politiker am Montag zur Pariser Klimakonferenz eintreffen!

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Czy znaleziono grób króla Władysława Warneńczyka?

Są powody, by sądzić, że znamy miejsce pochówku Władysława III Jagiełły Konstantina, króla węgierskiego i polskiego, wielkiego księcia litewskiego, który zginął w bitwie pod Warną w 1444 r.

Więcej...

przez Bartek Bukowski

Wojciech Sumliński w Berlinie!

Promocja najnowszej książki –„Czego nie powie MASA o polskiej mafii”

Więcej...

przez Krzysztof Onzol

Czyżby?

„Obrona* Polski jest dzisiaj naszym najświętszym i najważniejszym obowiązkiem” pisał Waldemar Biniecki co tydzień, począwszy od 2 października w Kurierze Chicago, Nowym Dzienniku, w Gwieździe Polarnej oraz w Dzienniku Berlińskim. Cytował w ten sposób wypowiedź Karola Rozmarka z konferencji przygotowawczej przed powstaniem Kongresu Polonii Amerykańskiej w marcu 1944 roku, nadając jej tę samą wymowę w odniesieniu do Polski dzisiejszej.

Więcej...