INTERWENCJA - AUSCHWITZ, POLAND

przez Halina Morhofer-Wojcik

Osoby nie posiadające wiedzy historycznej sięgają do archiwów i instytucji muzealnych, kopiując bezmyślnie podane tam informacje. Załączone zdjęcia (Google) i ich opisy pokazują, jak prosto jest powielić tezę, że obóz koncentracyjny „Auschwitz, Poland” to może być „polski obóz konzentracyjny“, co się też spotyka, do tego w Niemczech i w Izraelu.

Więcej...

Prawda Oświęcimska - cz. II

przez Halina Morhofer-Wojcik

Liczby ofiar niemieckiego reżimu w Polsce, w tym ofiar KL Auschwitz i jego podobozów nie można dokładnie ustalić. Np. Rotmistrz Pilecki w swych relacjach mógł pewne sumy potraktować podwójnie. Z kolei wiele ofiar nie było objętych w ewidencji. Wielu zmarło anonimowo, inni przeszli przez kilka obozów, a jeszcze innym dano numery zmarłych.

Więcej...

PRAWDA OŚWIĘCIMSKA

przez Halina Morhofer-Wojcik

Wielu myśli, że KL Auschwitz był dla wszystkich ENDSTATION. Ramy artykułu nie pozwalają zająć się losem każdej z ofiar. Nie chcemy też pisać książek, które już wszyscy znają i powtarzają, chcemy raczej spojrzeć nieco z boku. Pomijając powielane prace dot. tematu Auschwitz zatrzymajmy się na konkretach, których domagają się czytelnicy. Może to być np. kalendarium 6-ciu lat okupacji polskich ziem, lub depeszowa forma dokumentalna.

Więcej...

Wydarzenia

> Marzec 2018 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31