SKANDAL NIEPODLEGŁOŚCIOWY

przez Halina Morhofer-Wojcik

wołający o pomstę do nieba w imię poprawności historycznej!

Identyfikacja Polskich AK-aczek z Powstania Warszawskiego 44 z Obozu Jenieckiego Fallingbostel XIB nie ma dla polskich Instytucji historycznych żadnych wartości.

Prawa autorskie zdjęć z rejestracji przyjęcia do Stammlager Fallingbostel przywłaszczają sobie obce agencje, "Muzea", a zasługi przywłaszczają inne obce kobiety.

90 oficerek kombatantek wg. Konwencji Genewskiej, Czerwonego Krzyża i męża zaufania z końcowego jenieckiego Oflagu Molsdorf, nie istnieją w świadomości historycznej Polaków. Rozpłynęły się w powietrzu i nie ma ich w relacjach ofiar wojennych, ...bo jednak tą jeniecką niewolę przetrwały i nie leżą w wojennych grobach.

Wiele z nich nie wróciło do kraju z obawy przed nową władzą.

W sumie w Oflagu Molsdorf IX C w Turyngii znalazło się 390 Oficerek wraz Ordynanskami, zabranych z innych obozów męskich Sandbostel, Lamsdorf, Altengrabow i Bergen-Fallingbostel.

Zdjęcia z rejestracji w KGL Fallingbostel przywłaszczyło i wywiesiło sobie Centrum Dokumentacji byłego obozu KZ Bergen-Belsen, by "uświetnić" tutejszy KGL - obóz dla sowietów (istniał do lata 1943 r. potem był to lazaret) bez ochrony Konwencji Genewskiej, wykorzystując krótki epizod miesięcznego pobytu AK-owców w odseparowanych barakach na skraju Poligonu Wehrmachtu Bergen. Zdjęcia te są odbierane jako zdjęcia więźniarek Żydówek, albo Rosjanek. Polskie Kobiety - Żołnierze Wojska Polskiego - w ilości około 2,5 tys. - jako jeńcy wojenni, były jedynym takim przypadkiem w historii wojskowości na świecie.

Zgodnie z Umową o Zakończeniu Walk PW 44 miały iść pod eskortą Wehrmachtu do niewoli na prawach kombatanckich: do Stalagów i Oflagów. W KGL nadal były pod nadzorem Wehrmachtu i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

Panie z Molsdorf to wielce zasłużone oficerki w okupacyjnej służbie konspiracyjnej. Posiadają Medale Niepodległości. Obecnie świechtane są i poniewierane, a największym skandalem jest to, że ich osobiste zdjęcia są obiektem handlu i biznesu!

Skrócona historia zdjęć:

Francuski jeniec zatrudniony w administracji KGL Fallingbostel zakochał się w jednej z Polek. By mieć jej zdjęcie wykradł cały komplet. Dalszy ślad prowadzi do Archiwum w Auxerre, a następnie do Muzeum Historycznego Miasta Stołecznego Warszawy, które to muzeum, wykazując się totalną nieodpowiedzialnością (!), oddało zdjęcia do Fundacji Bergen-Belsen.

Getty Images / Stany Zjednoczone, siedziba: Seattle, Waszyngton, data założenia: 1996

Multimedia w Wikimedia Commons 

Getty Images, Inc. – amerykańska agencja prowadząca bank zdjęć, ujęć filmowych, wideo i muzyki, z siedzibą w Seattle.

Archiwum agencji zawiera ponad 80 milionów różnych zdjęć, obrazów i ilustracji oraz filmów, zarówno aktualnych jak i pochodzących ze starych zbiorów oraz archiwów fotograficznych.

Dystrybucja odbywa się poprzez przedstawicielstwa na całym świecie oraz internet.

Strona Getty Images - zrzut w dniu dzisiejszym

Podpis pod zdjęciem informuje:

GERMANY - HISTORY HOLOCAUST - CONCENTRATION-CAMP - BERGEN- BELSEN

Jest to niewybaczalne przegapienie i brak odpowiedzialności za tą dokumentację, która znalazła się bez ochrony w obcych rękach. Jest to tylko jeden z wielu przykładów podobnej profanacji.

Prosimy o przekazywanie wszelkich uzupełnień o Polskich Oficerkach Oflagu Molsdorf

Z poważaniem,

SPK  DIH  Hamburg

Halina Morhofer Wojcik

morhofer-wojcik@web.de

+49 40 296001

Wróć

Aktualności

Rezolucja 2361 (2021)
Dzieci i Corona
Rocznica
Kapitol skapitulował
Meczety a intergacja

Wydarzenia

> Grudzień 2021 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31