Polacy ośmieszeni kosztem koszmaru jenieckiego Rosjan

przez Halina Morhofer-Wojcik

Jak patrzy na to Putin?

Gablota z raportem MCK

W niezłomnym boju Powstania Warszawskiego 1944 obroniony honor i wywalczona Umowa Kapitulacyjna z 2.X.44 uznająca na papierze Prawa Kombatanckie Żołnierzy Dywizji Warszawskiego Korpusu Armii Krajowej, zostały wykpione w mistyfikacji obrazu jenieckiego jednej z Grup Powstańczych Dzielnicy Warszawa-Północ, która znalazła się w KGL XIB Fallingbostel, gdzie zostali zarejestrowani wedle stopni wojskowych.

W Arbeits-Kommandach tego Stammlager XIB pozostawiono szeregowych Powstańców, natomiast 500 Oficerów z Nr. Rej. Oflagu i ogromną grupę kobiet - jeńców wg. Konwencji Genewskiej, w tym 90 kobiet oficerów + 9 ordynansek i 370 kobiet szeregowych (podoficerów) umieszczono TYMCZASOWO w odseparowanych barakach przy poligonie Bergen, by zadecydować o ich umiejscowieniu.

Adresem korespondencyjnym tych baraków był Podobóz Fallingbostel i Oflag XIB/Z. Baraki te oglądała 9 listopada1944 Komisja Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.      Istnieje korespondencja tej komisji z Oberkommando Wehrmacht. W rezultacie kobiety-jeńcy KGL XIB Fallingbostel zostaly przewiezione jeszcze przed Wigilią 1944 roku: oficerowie do Oflagu IXC Molsdorf i 370 podoficerek do Stalagu VIC Oberlangen (rejestrowany wówczas w Bundesarchiv jako Oflag 6C/VI.)

Na początku stycznia 500 oficerów z powrotem zawieziono do Stammlager XIB Fallingbostel i 10 stycznia przetransportowano z Fallingbostel do międzynarodowego KGL IID Gross Born na Pomorzu.

W obecnej Ekspozycji i w gablotach na terenie byłego KZ Bergen-Belsen zastajemy zdumiewającą mistyfikację zawłaszczającą te polskie baraki jako Lazaret podobozu Bergen Belsen - byłego, do lata 1943, obozu dla rosyjskich jeńców wojennych Bergen-Belsen XIC / 311 - "Russen-Lager". Podobozem był Lazaret. Od 43 roku jako KGL podlegał pod Fallingbostel. 

Sowieccy jeńcy masowo umierali na tyfus, nieludzki głód, brak higieny i zimno.

Na wystawie znajdujemy sfałszowany Protokół M. Czerwonego Krzyża. Nie ma numeru obozu XIB, z datą 9 listopada 1944, a baraki z Polakami znajdują się na terenach z barakami dla "Russen und Italiener". Włosi uznawani oficjalnie za internowanych nie mieli ochrony Konwencji Genewskiej

          

Na przykładzie PW44 opisano Konwencję Genewską - jeńcy sowieccy byli pozbawieni ochrony  Konwencji Genewskiej, a Czerwonego Krzyża do nich nie dopuszczono.

Baraki podpisane "Bergen, XII 1944" - w opisie jako KGL - Bergen-Belsen

Zdjęcia oficerek najwyższych stopniem wojsk. są opisane, że to "oficer - lekarz obozu jenieckiego dla Kobiet Bergen-Belsen", kiedy numer rejestracyjny oficera XIB O.1742 - to Numer offlagu.

Obozu jenieckiego dla Kobiet Bergen-Belsen nie było! Rejestracja mówi o XIB Fallingbostel. 

Korespondencja braci ze Stammlager XIB Fallingbostel z rejestracją szeregowego do podobozu Fallingbostel z rejestrają oficerską Oflagu XIB. Tekst mówi o Zweiglager Bergen- Belsen !

Strona 7 prawdziwego protokołu MCK opatrzona numerem Stalagu XIB… To był podobóz Fallingbostel w miejscowości Bergen. Tu Powstańcy - jeńcy byli umieszczeni na terenie neutralnym dla jeńców alianckich. Znajdują się na liście Alianckiej w protokole MCK z Fallingbostel z 9.XI.44.

Dokumenty jeńców sowieckich od prawej przyczepione są do dokumentów - zdjęć rejestracyjnych Akaczek po lewej: 90 oficerek z Powstania Warszawskiego 1.8.44 - 2.10.44. Te dwa epizody nie mają ze sobą nic wspólnego!

Szczytem tupetu jest zilustrowanie przez Portal Fundacji Miejsc Pamięci Dolnej Saksonii (Stiftung Gedenkstätten Niedersachsen) całej historii obozów jenieckich Bergen-Belsen od 1940 - 1945 polskimi zdjęciami z dwumiesięcznego barakowego epizodu!

Przypuszczalnie chcą włączyć do tematu ofiary cywilne i inne obozy.

To niebywałe KŁAMSTWO funkcjonuje niestety wskutek braku radykalnej interwencji, rzetelnej polityki historycznej polskiego Rządu, polskiej dyplomacji i samowolnych instytucji pozarządowych..

Lista podobnych manipulacji jest wiele dłuższa...

Ekspozycja musi być kategorycznie usunięta, gdyż powoduje szkodliwą dezorientację wśród zwiedzających ten obiekt.

Jak patrzą na to Rosjanie, a może nawet sam Putin?

Z poważaniem

Halina Morhofer Wojcik, 

morhofer-wojcik@web.de,

SPK DIH HH

Postfach 760 702, 22057 Hamburg

Wróć

Aktualności

Rezolucja 2361 (2021)
Dzieci i Corona
Rocznica
Kapitol skapitulował
Meczety a intergacja

Wydarzenia

> Listopad 2021 >
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30